KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9741173
*
nr 974 1173
Gunnar Norrman
(f. 1912), Sverige
Etsning, Gunnar Norrman (f. 1912), "Middagsljus", 14/20, motivet: 17x24
Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 augusti 2015
kl 19:07:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/8 22:59:07
1
Vinnande bud
17/8 14:38:16
2
350 kr
17/8 14:38:16
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik gunnar norrman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:47
*
Gunnar Norrman
Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
nr 974 1173
Gunnar Norrman
(f. 1912), Sverige
Etsning, Gunnar Norrman (f. 1912), "Middagsljus", 14/20, motivet: 17x24
Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 augusti 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/8 22:59:07 | 1 | Vinnande bud |
17/8 14:38:16 | 2 | 350 kr |
17/8 14:38:16 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik gunnar norrman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:47